Najlepsze polskie piosenki na pierwszy taniec

Dzisiaj rozpoczniemy serię utworów podsumowujących najlepsze piosenki na pierwszy taniec. Nasz cykl rozpoczniemy od posumowania najlepszych polskich piosenek, które możecie wykorzystać podczas swojego pierwszego tańca. Piosenka musi być oczywiście dopasowana do stylu pierwszego tańca, jednakże nie będę pisał tutaj o stylach tanecznych, a o samych piosenkach na pierwszy taniec, a konkretniej polskich piosenkach.

Wybór piosenek jest duży, wręcz ogromny, dlatego też nie jest to sprawa prosta, a lista moja będzie oczywiście bardzo subiektywna, jednak mam nadzieję, że Cię to nie przestraszy i znajdziesz w niej wartość również dla siebie. Zachęcam także do dodawania komentarzy ze swoimi propozycjami.

Listę otworzy klasyk – Sewery Krajewski i jego hit Wielka Miłość, to doskonały utwór dla każdej młodej pary, choć najczęściej tańczony w formie wolnego tańca przytulańca (co ostatnio jak sami wiecie wychodzi z mody) to wciąż bardzo popularna i romantyczna piosenka.

http://www.youtube.com/watch?v=GK5KwpXNam8

Wymieniając listę piosenek weselnych na pewno nie można pominąć kolejnego klasyka – Zabiorę cię w wykonaniu Kancelarii to piękna ballada, która doskonale wpisuje się w kanon pierwszego tańca, po raz kolejny mamy do czynienia z piosenką wolną w formie tańca przytulańca.

Zobacz teraz:  Pierwszy taniec - jaki taniec wybrać?

Polska duma narodowa, choć ostatnio lekko zakurzona to wciąż w formie – Urszula i jej „Dmuchawce Latwace, Wiatr” doskonała piosenka na pierwszy taniec, gdy myślicie o walcu, utwór bardzo romantyczny, ale także lubiany – bez wątpienia wypadniesz cudownie, pod warunkiem, że nauczysz się tańczyć

Jeśly myślymy o czymś z innej beczzky to na pewno na myśl przyjdzie Ci  Stachursky, artysta ten zalał polską scenę muzyczną wieloma hitami, a jeden z największych to Zostańmy Razem. Utwór doskonale nadaje się na pierwszy taniec, otwarcie wesela będące zarazem deklaracją –zostańmy razem, teraz, jako państwo młodzi i już na wielki.

http://www.youtube.com/watch?v=jiW0FSVAFA8

Wybierając weselne piosenki nie można pominąć polskiego Elwisa, Krzysztof Krawczyk i jego Weselne Preludium to doskonała wolna piosenka, która może posłużyć do zatańczenia walca. Piosenka romatyczna i uczuciowa, choć sam chyba bym jej nie wybrał.

http://www.youtube.com/watch?v=Pau6x-apEUk

Kolejnym doskonałym utworem weselnym na pierwszy taniec jest Niebieska Sukienka, w wykonaniu Grzegorza Tomczaka, piękny teks, romantyczny i religijny a ponadto doskonała wręcz muzyka.

Katarzyna Sobczyk i jej przebój Mały książę, to propozycja dla nietypowego pierwszego tańca, w którym będziecie mogli bujać się razem w rytm jej magnetycznego głosu.

Zobacz teraz:  Czy warto zapisywać się na kurs tańca?

Piękny i romantyczny, inaczej nie można go opisać, przebój Edyty i Mieczysława, Dumka na dwa serce, to nie tylko soundtrack do polskiego hitu filmowego (;) to także piękny utwór na pierwszy taniec – doskonale nadaje się gdy chcecie zatańczyć walca.

Kolejnym utworem dla walca jest niezmiernie popularny podkład wykonany w filmie Noce i Dnie, doskonała choreografia dla was za darmo. Polecamy wersję utworu zarówno z tekstem jak i samą akustyczną. Doskonały wybór by zaimponować swoim gościom weselnym.

Nieco bardziej energiczny utwór, który możecie wykorzystać to utwór autorstwa Mieczysława SzcześniakaZaczekam, nieco bardziej energiczny taniec będący doskonałym wyznaniem miłości I deklaracją na otwarcie waszego przyjęcia

Ostatnią propozycją na naszej liście jest Kindla i jego przebój Oddaję ci wolność. Piosenka nadaje się na taniec przytulaniec.

Reply