Piosenki Weselne 2015 – (Najlepsza MUZYKA WESELNA)

Żeby ułatwić Ci przygotowania do wesela zebrałam zbiór najważniejszych informacji na temat wyboru piosenek weselnych. W artykule tym powiem ci, dlaczego należy zwrócić szczególna uwagę na rodzaj i charakter muzyki na weselu.

Omówię krótko, na co należy zwrócić uwagę przeglądając zespoły weselne. Zespól weselny to gwarancja dobrej zabawy, dlatego tez nie wolno działać pochopnie i wybrać najlepsza kapele weselna, która jest dostępna. Podpowiem Ci także, kiedy warto wybrać DJ na wesele i jakie wiążą się z tym konsekwencje.
Z mojego artykułu, dowiesz się także, jakie są najpopularniejsze piosenki biesiadne i tak zwane przyśpiewki weselne, które mogą dostarczyć wiele śmiechu na Twojej zabawie weselnej.
A na koniec powiem ci troszkę o piosenkach, które najlepiej nadają się na pierwszy taniec weselny. Jak wiesz wybór utworów jest ogromny, dlatego sprawdź koniecznie listę piosenek na pierwszy taniec?

Piosenki Weselne to podstawa udanego wesela

Nie Bede Cię okłamywać, podczas przygotowań do mojego ślubu (a także zabawy weselnej) nie przykładałam wiele uwagi do piosenek weselnych, które miałyby być wykonane przez wybrany zespól. Zaufałam im i założyłam ze będą wiedzieli, co maja robić.

„Nie stresuj się wyborem piosenek weselnych, ale też tego nie ignoruj!”

Wszytko nie wyszło do końca jak sobie to zaplanowałam. Powiem Ci szczerze, ze nie było tragedii, ale myślę że mogło być o wiele lepiej. Zespól weselny na naszym weselu potrafił niekiedy zaskoczyć doborem piosenki, a także wydawało się ze czasami nie potrafili wyczuć nastroju gości.

Dlatego z perspektywy czasu szczerze doradzam Ci abyś się dobrze zastanowił/a nad ogólnym rozkładem utworów weselnych. Oczywiście nie powiem, abyście przygotowali kompletna listę piosenek weselnych, które zespól weselnych ma wykonać. Jednak warto jest zastanowić się nad kilkoma najważniejszymi rzeczami.

Co wziąć pod uwagę?

Przede wszystkim pomyśl, kto będzie się bawił na Waszej zabawie weselnej. Jaki jest wiek waszych gości (oczywiście będzie to szeroki zakres) zastanów się, która grupa wiekowa przeważa i która grupa wiekowa będzie najbardziej aktywnie uczestniczyć w samych zabawach weselnych. Ważne jest także abyś pomyślał/a nad tym, jakie są główne zainteresowania muzyczne gości. Czy będą przeważać fani rocka, czy może ludzie, którzy preferują muzykę taneczną? Nie będziesz przecież puszczał disco-polo zagorzałym fanom death metalu. Nie będziesz także z drugiej strony serwował piosenek rockowych zagorzałym fanom disco-polo. Pomyśl także o tym, jaka jest sprawność fizyczna waszych gości weselnych – im jest ona mniejsza, teoretycznie tym więcej piosenek wolniejszych powinniście zamówić. Coraz częściej zdarza się, że wielu z gości weselnych to osoby pochodzące z zagranicy – stąd o nich także trzeba pomyśleć. W tym wypadku postaraj się, aby podział pomiędzy piosenkami polskimi i zagranicznymi był mniej-więcej sprawiedliwy. Warto jest oczywiście pokazać bogatą polską kulturę naszym zagranicznym gościom, jednak musisz pamiętać, aby nie przesadzić, bo po pewnym czasie może okazać się to męczące dla twojego gościa. Poza tym zagraniczne piosenki weselne na pewno podobać się będą Twoim polskim gościom.

Co z Disco Polo?

„Nie wstydźcie się puszczać Disco-Polo. To muzyka jak każda inna.”
 Wiele młodych par zastanawia się czy puszczać disco-polo na weselu, odpowiedź jest zależna od Was samych. Osobiście nie mam nic przeciwko, kilka najlepszych utworów (tych, które wszyscy znają jest oczywiście jak najbardziej wskazana) jednak odradzałabym wam zrobienie koncernu Disco z waszego wesela, we wszytym musicie mieć umiar.

Inne porady

Kolejnym tematem, na który warto zwrócić uwagę, podział między szybkimi i wolnymi piosenkami, kore wykonuje zespół weselny. Jest to oczywiście mocno zależne od sytuacji na weselu, sprawne oko artysty dostrzeże, że goście wypili odrobinę za dużo i to skłoni go do odgrywania szybszych kawałków, które pozwolą gościom lekko otrzeźwieć.

Prawdą jest, że sama kapela powinna to wszytko mieć pod kontrolą i piosenki weselne nie powinny być waszym zmartwieniem, jednak jak wszyscy wiemy to nie zawsze jest prawdą, dlatego też trzeba przyłożyć dużo uwagi do wyboru zespołu na wesele.

Jeśli chcesz znaleźć inspiracje na piosenki weselne to koniecznie przeglądaj naszą stronę, mamy całe listy piosenek weselnych, które podpowiedzą wam, jakie utwory najlepiej zagrać na waszym weselu.

Kapele na wesele – na co zwrócić uwagę

Nie robię z tego tajemnicy, że traktuje zespół weselny, jako podstawę dobrej zabawy na weselu. Jestem szczerze przekonana, że niewłaściwy dobór kapeli może tragicznie wpłynąć na Twoją zabawę weselną.

Jak wybrać Zespół Weselny?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście to abyście Wy znali i słyszeli wcześniej wybraną kapelę weselną. Wtedy macie informacje z pierwszej ręki, wiecie, jaki jest kunszt tych osób oraz wiecie, jakie piosenki potrafią oni wykonać. Nie jest to zawsze możliwe, dlatego warto wtedy porozmawiać ze znajomymi, który odwiedzili wesela w ostatnim roku (lub dwóch), aby dali wam szczerą opinię na temat zespołu weselnego na odwiedzonym przez nich weselu.

„Od kapeli weselnej zależy jak będą bawić się Wasi goście.”

Kolejną opcją jest zapytanie właścicieli Sali Weselnej o kapele weselne, które grały pod ich dachem. Jest to jednak mniej zalecana opcja, gdyż może się zdarzyć, że właściciel poleci Wam swojego znajomego, bądź najzwyczajniej w świecie macie zupełnie inne gusty.

Szukanie kapeli na wesele w Internecie

Jeśli wciąż nie wiecie, jaki zespół muzyczny wybrać na Wasze wesele to nie pozostaje wam nic innego jak zacząć przeglądać i szukać w Internecie. Tutaj jednak zalecam wam szczególną ostrożność i dokładne sprawdzenie danych artystów, może okazać, że obietnice na stronach internetowych okażą się bez pokrycia. Koniecznie sprawdźcie kilka utworów z różnych zabaw weselnych tak, aby dobrze zapoznać się z techniką danej kapeli. Dodatkowo poproście o „próbki” na płycie DVD, aby dokładniej sprawdzić jak przebiega wesele pod wodzą danego zespołu. Dobrym pomysłem będzie także poproszenie o numery telefonów do kilku młodych par, dla których dany zespół muzyczny grał, aby dowiedzieć się o szczere opinie z ust prawdziwych klientów.

„Jeśli znaleźliście zespół w internecie to koniecznie dokładnie go sprawdźcie.”

Jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć podczas wyboru i rozmowy z potencjalnymi „orkiestrami weselnymi„. Przede wszystkim dowiedzcie się czy grają oni na żywo czy może pomagają sobie playbackiem. Jeśli o mnie chodzi to zdecydowałabym się tylko i wyłącznie na muzykę na żywo. Druga sprawa to sprzęt, jakim dysponuje orkiestra oracz czy umieją grać ja jakiś instrumentach muzycznych (nie tylko keyboardy) w modzie są ostatnio gitary elektryczne, saksofony, flety itp. Doradzę Ci także dowiedzieć się, jak dany zespół weselny zachowuje się podczas samego wesela – mówię tutaj dokładnie o tym czy dużo piją jak długo grają czy są elastyczni z czasem utworów i samej zabawy. Warto dowiedzieć się także czy zespół gra na poprawinach, (jeśli nie to trzeba będzie załatwić drugi – czyli dodatkowe koszty i stracony czas). To kilka podstawowych elementów, ostatnim jest oczywiście cena, jednak uwierz mi, jeśli znaleźliście solidny zespół weselny, który sprawi, że Wasi goście będą się świetnie bawić to czasami warto jest dopłacić te 500zł dla spokoju ducha i świetnej bezstresowej zabawy weselnej.

Co z DJ na wesele?

Mówiłam sporo o orkiestrze na wesele jednak nie wspomniałam nic na temat DJ. Otóż sprawa w tym wypadku jest dosyć podobna, DJ na waszym weselu powinien mieć dokładnie te same cechy, co kapela, jedyną różnicą jest fakt, że nie gra on na żywo a jedynie odtwarza nagrane przez innych artystów utwory. Zaletą jest oczywiście wysoka (oryginalna), jakość muzyki weselnej. Wadą jest oczywiście brak muzyki na żywo i (według mnie) brak odrobiny klimatu. DJ wydaje się jednak być w wielu przypadkach nieco tańszym rozwiązaniem i chyba odrobinę bardziej wygodnym. Jeśli spytasz mnie o szczerą opinię – sama wybrałabym kapelę weselną.

Wodzirej

„Czy Zespół czy DJ, każdy musi być świetnym wodzirejem!”
Bez względu na to czy zdecydujesz się na zespół czy DJ to któreś z nich będzie musiało pełnić funkcję Wodzireja. Mówię tutaj w szczególności o zabawach oczepinowych, gdzie dobry wodzirej potrafi dodać wiele czaru i śmiechu na weselu. Dlatego przy doborze zespołu koniecznie musisz sprawdzić, jakie gry i zabawy prowadził będzie wasz wodzirej.

Muzyka weselna nie musi być nudna

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do dosyć schematycznej muzyki na weselu. Większość z nas zna i wie, że prędzej czy później pojawi się utwór taki jak majteczki w kropeczki, czy blondyneczka. Oczywiście osobiście nie mam absolutnie nic przeciwko temu, chcę jednak podkreślić, że muzyka weselna nie musi być zawsze nudna i od czasu do czasu można spotkać kilka całkiem interesujących, lub po prostu innych piosenek.

Pierwsza nutka weselna, która ma w sobie sporo humoru to Weselny Klimat w wykonaniu Ady Krawczyk. Piosenka to odzwierciedlenie dobrego polskiego wesela. Całkiem ciekawa propozycja.

 

Inna opcja to odrobina muzyki country, w tej piosence Paul Brandt śpiewa o swej miłości do ukochanej. Muzyka country jest dosyć szczególna – większość piosenek opowiada o życiu i ma w sobie dosyć mocne przesłanie. Każda piosenka ma sensowny tekst i wiele osób może się z nimi utożsamiać.

Kolejna nieszablonowa muzyka weselna to hit w wykonaniu króla popu. Michaela Jacksona chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Ta piosenka to istny hymn zakochanych, jeśli wasz zespół weselny będzie w stanie wykonać ją na przyzwoitym poziomie to bądźcie pewni, że utwór ten poderwie gości do tańca.

Jeśli chcecie zaskoczyć waszych gości to wykonajcie jedną z najbardziej znanych polskich piosenek disco-polo, ale po angielsku. W tym wypadku mówię o utworze zespołu Weekend – Ona tańczy dla mnie. Będę szczera, angielska wersja nie robi na mnie aż takiego wrażenia (angielski jest lekko mówiąc łamany), jednak przyznam, że to dosyć interesująca opcja jeśli chcemy czymś zaskoczyć gości weslenych.

Innym zwariowanym pomysłem na muzykę weselną może być puszczenie tematu muzycznego z jakiegoś słynnego serialu czy też filmu. Oczywiście nie musisz się ograniczać do Benny Hill’a, możesz zdecydować się na jeden z waszych ulubionych filmów i seriali, kto wie może na weselu zagracie motyw z serialu Gra o Tron, a może M jak miłość bądź Klan :).

Piosenki na pierwszy taniec

Chyba wszystkie młode pary stają przed dylematem jak wykonać swój pierwszy taniec. Nie powiem, sama miałam nieco mieszane uczucia – nie byłam pewna czy mam na tyle woli aby profesjonalnie przygotować pierwszy taniec, czy może poprostu wyjść na środek i poprzytulać się do siebie. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na bardziej profesjonalną wersję.

Nie mniej jednak sprawa piosenki na pierwszy taniec wciąż pozostaje otwarta i muszę przyznać, że jest wiele możliwości. Ja i mój mąż najpierw wybraliśmy piosenkę, pod którą później instruktorka ułożyła dla nas prostą choreografię. Można zrobić również inaczej – wybrać taniec jaki chcemy tańczyć a następnie dobrać do tego odpowiednią piosenkę. Możliwości jest wiele i wszytko zależy głownie od was. Pierwszym etapem jest zdecydowanie się czy będziecie uczyć się tańca z instruktorem czy może w ogóle.

Zaproponuję Ci tutaj tylko kilka piosenek na 1szy taniec, jednak zachęcam abyś przeczytał/a tę stronę na której opisuję dużo dokładniej przygotowanie pierwszego tańca.

Utwór: „Na Chwile” wykonanie Grzegorz Hyzy

Ten taniec w wykonaniu Eweliny i Jakuba to przede wszystkim doskonała praca operatorów kamery. Aż się chce oglądać! Sama piosenka jest bardzo optymistyczna i miło się jej słucha, jednak jeśli chodzi o sam taniec to nie widzimy tutaj nic nadzwyczajnego. Technicznie wygląda to bardzo prosto jednak jak widzisz sama piosenka i dobry kamerzysta mogą przekształcić prosty taniec w coś naprawdę ślicznego.

Utwór: „Second Waltz” wykonanie Andre Rieu

Klasyka! Doskonała i przepiękna piosenka na pierwszy taniec no i oczywiście samo wykonanie również wspaniałe. Widać tutaj godziny spędzone na ćwiczeniach i nauce tańca, które musze przyznać – opłaciły się w 100%. Ponadto piękna sala weselna, która dodaje uroku temu wykonaniu jak również dobra praca kamerzysty.

Tutaj widzicie bardzo sympatyczny taniec z filmu Dirty Dancing. Bardzo ładnie się to ogląda, widać, że Justyna i Marcin przygotowali się odrobinę do tańczenia a efekt okazał się bardzo przyzwoity.

Utwór: „Desert Flower” wykonanie Martin Todsharow

Bardzo oryginalny taniec w wykonaniu Kasi i Grzegorza, piękna melodia, a samo wykonanie jeszcze lepsze. Doskonale wygląda ta choreografia taneczna.Zerknij także na inne interesujące pierwsze tańce, które składają się z większej ilości piosenek:

Z chęcią posłucham Twoich propozycji na najpiękniejsze piosenki na pierwszy taniec. Zapraszam do dodania komentarzy z propozycją!

Piosenki biesiadne i przyśpiewki

Chociaż wciąż zdarza się, że na weselach pojawiają się piosenki biesiadne to jest to coraz rzadszy obrazek. Rok za rokiem piosenki biesiadne znikają z naszej świadomości. Nie powiem, że każde wesele musi grać jakieś biesiadne piosenki jednak, niektóre z nich są bardzo rytmiczne a na dodatek dosyć zabawne. Poniżej zamieszczam kilka najlepszych (według mnie):

W Zielonym Gaju

Czerwone Jabłuszko

Cztery razy po dwa razy

Głęboka Studzienka

Jarzębina czerwona

Maryjanna

Pije Kuba do Jakuba

U Cioci na imieninach

To tylko niektóre z najlepszych piosenek biesiadnych. Są one jak może już słyszałeś/aś dosyć zabawne i nieźle wpadają w ucho. Jeśli zdecydujesz się na kilka z nich na swojej zabawie weselnej to z pewnością twoi goście (w szczególności ci starsi) będą mieli całkiem niezłą zabawę.

Kolejną sprawą jeszcze bardziej zapomnianą ( szczególnie w zachodniej Polsce) są przyśpiewki weselne. To krótkie i bardzo dowcipne śpiewane wierszyki, które są wykonywane przez zespół weselny razem z gośćmi podczas biesiady (wspólnego posiłku). Bardzo często zdarzały się potyczki słowne na podczas przyśpiewek weselnych – na przykład między kapelą weselną a którymś z gości. Co starsze osoby będą pamiętały ten stary i niestety powoli zapominany zwyczaj weselny. Poniżej możecie obejrzeć kilka przykładowych przyśpiewek weselnych:

Tutaj zabawna potyczka na przyśpiewki:

A na koniec klasyk! Stara wyjadaczka prezentuje kunszt w wykonywaniu przyśpiewek na weselu:

Teksty Przyśpiewek Weselnych

Zasadą jest, że najlepsze przyśpiewki wymyślane są na miejscu podczas śpiewania (ha coś jak freestyle w tych czasach), jeśli jednak chcecie zapoznać się poniżej zamieszczam kilka przykładowych tekstów:

Przyśpiewki Weselne #1 - rozwiń

Powiadali ludzie ze gospodarz chytry a on poustawiał litra koło litry
Powiadali ludzie ze gospodarza nie stać a tu można pojeść aż się można zesrać

Śpiewam sobie śpiewam, śpiewać nie przestane do puki od młodego flaszki nie dostane

Choćcie młodzi państwo no i mili goście, bo daleka droga jeszcze dzióra w moście!

Śpiewaku, śpiewaku ja ci coś doradzę świnia ma dwie dziury do jednej cię w sadze.

Wyleciała sarna przez Wolańskie krzaki wystawiła ogon na takie śpiewaki.

Dobra byla wodka i dobry byl koloc a ty nas muzyczko do mlodego prowodz.

Wesele, wesele ,jutro poprawiny, za dziewięć miesięcy przyjdziemy na chrzciny.

Starosto ,Starosto broda Ci zarosła,głowa wyłysiała nie bede Cie chciała.

Muzykanty grajcie ,bo jak nie zagracie to Wam spuszcze manty!

Raduj sie Justynko żeś Romka poznała tyś na CP-enie w nim sie zakochała.

Masz tu Panie młody słoiczek musztardy jak sobie posmarujesz zawsze bedzie twardy.

Mógłbyś w końcu przestać śpiewać te przyśpiewki, bo mi zaraz pękną w uszach dwa bębenki.

Przestań w końcu śpiewać, bo publiczność zbladła, bo ty tak fałszujesz aż orkiestra z krzeseł spadła.

Nie śpiewaj, nie śpiewaj bo to nie wypada, bo się młody wstydzi i mu ptak opada.

Zdejmij młoda welon przypnij sobie kwiatek bo ty już należysz do grona mężatek.

Tobie młoda daję ten wianuszek chłostu, żeby Twoja myszka nie zaznała postu.

pędzą konie pędzą i tak sobie kwiczą mam ja tutaj drużke z rozpaloną ….głową.

Młoda ma kałamarz, młody wieczne pióro, jak pójda do izby otworzą se biuro.

Ożeń że się ożeń jak masz mocny korzeń jak masz korzeń słaby, nie bierz się za baby.

Panie młody nie bądz felek, wykup młodej pantofelek.
Pantofelek jest malutki i kosztuje 2 litry wódki.

A Pan Młody gapa, a Pan Młody gapa: nie wie gdzie u Młodej japa.

A ty panie młody po co żeś tam wylazł portki Ci opadły ołówek Ci wylazł.

Nie bede sie żenił aż mi sto lat minie aż mi sie żenidło w obważanek zwinie.

WidaĆ oj ci widaĆ, która panna daje bo jej lewa noga od prawej odstaje.

Raduje sie serce raduje sie dusza gdy nasza muzyczka na wesele rusza

Dzisiaj jest wesele dzisiaj wielkie gody chybaś my trafili to do panny młodej

A ten nasz starosta medytuje wiele jak jedną butelka obdzielic wesele!!!

A Pan mlody gapa a pan mlody gapa pocałował jak fajtłapa, pani mloda winna pani młoda winna pocałowac go powinna

Sławek nie bądz byczkiem, Sławek nie bądz byczkiem i pocałuj ją z języczkiem.

Nie pijemy lyczka nie pijemy lyczka pocalunek bez jezyczka 🙂

Kto w styczniu urodzony jest ma wstac ma wstac ma wstac kieliszek swuj do ręki weś i wypij aż do dna. Jak żeś wypił to se nalej a butelke podaj dalej jak żeś wypił to se nalej a butelke podaj dalej. Kto w lutym urodzony jest ma wstac ….. (i tak przez 12 miesięcy, goście mogą zobaczyć jaki kto jest znak)

My sobie śpiewamy jak te leśne ludki,a pan młody gapa nieprzyniósł nam wodki

Ni to do spiewania, ni to ni mo nuty, lepiej od Was pieją na płocie koguty;-)

U mojej teściowej wszystko po francusku, zegarek na ścianie piesek na łańcuszku.
A teraz idziemy na jednego ! A teraz idziemy wodke pić ! Jak żeś wypił to sobie nalej a butelke podaj

Przyśpiewki Weselne #2 - rozwiń

A na tym weselu gości cała kupa
ciekawe co który zaleje się w trupa.

Nie śpiewaj, nie śpiewaj, ach ty stara wanno
Mogłaś się naśpiewać kiedy byłaś panną.

Nie myśl sobie nie myśl, że mi zamkniesz usta,
ja mam język ostry, twoja głowa pusta.

Mądra jesteś mądra jak kura na grzędzie,
Przecież na weselu wygłupiasz się wszędzie.

Lepiej wypij wódkę ze swego kieliszka
do ciebie nie śpiewam nie otwieraj pyska.

Ja się tam nie boję wcale twego krzyku
Ale Ty od dzisiaj będziesz jadł w chlewiku.

Czy tam ładnie śpiewasz, czy też mi się zdaje
Świeci Ci się czoło jak bykowi jaje.

Huśtałaś się wczoraj an drzwiach od wychodka,
drzwiczki się urwały i wpadłaś do środka.

Śpiewam takim głosem, bo Bozia mi dała
A ty nos obetrzyj boś się zasmarkała.

Nie śpiewaj nie śpiewaj, nie otwieraj gęby
Bo złapię kamienia, wybiję Ci zęby

Nie tyś mnie rodziła, nie tyś mnie chowała
I nie ty mi będziesz zęby wybijała.

Wolę pocałować nawet w d**ę kota
ciebie pocałuje już tylko ślepota.

Zaśpiewał, zaśpiewał coś bardzo mądrego
Aż się wszyscy goście głośno śmieją z niego.

Ty do mnie nie śpiewaj, ze mnie chłop morowy
a tyś taka zgrabna jak kombajn zbożowy.

Nie śpiewaj nie śpiewaj i nie szukaj zwady
bo cię postawimy do góry nogami.
Do góry nogami i do góry dupą
Będziesz sobie wisieć tydzień przed chałupą.

Co ty tam se śpiewasz, ja nie daję wiary,
bo ci podpowiada z boku piernik stary.

Nie śpiewaj nie śpiewaj boś ty doskonały
Jakżeś spał w stodole myszy cię osrały.

Nie śpiewaj tak brzydko, licz się ze słowami
jesteś na weselu nie między krowami.

Przecież to już słychać że ja nie dam rady
Bo ja śpiewam jeden, a tam cztery dziady.

Co to za kobieta co tam z tyłu wrzeszczy
dać jej wódki, dać jej, bo jak szafa trzeszczy.

Nis śpiewaj nie śpiewaj, bo ci nie pasuje
bo masz taką gębę jak w ustępie dziurę.

Dziękuję ci panie za takie śpiewanie
pocałuj psa w nogę aż mu ogon stanie.

Nasypcie oj chłopu odrobinę soli
niech on się ode mnie wreszcie odpindoli.

Nie śpiewaj nie śpiewaj bo ty nie masz nuty
bo ta twoja nuta w dupie u koguta.

Zobacz sobie młoda ilu tu amantów
i tak pierwsza nocka jest dla muzykantów.

Wyleciała wrona nad wysokie krzaki
wystawiła d**ę na takie śpiewaki.
A ten nasz starosta medytuje wiele
jak jedną butelką obdzielić wesele.

Hej Ty starościno chyba żeś nie w lesie
niech ten nasz starosta pół litra przyniesie.

Drużbo i druhenko humoru nie macie
macie mało wódki albo wąskie gacie

Z tamtej strony rzeki druhna nogi myje
pies zobaczył tyłek i z radości wyje

Nad wodą nad wodą bieliznę moczyła
jak się rozkraczyła żaba jej wskoczyła.

Stał drużba nad wodą, głowa mu się chwiała
pokazał interes żaba się uśmiała.

By nie zbrakło wódki to mądry Pan Młody
do każdego litra dolał kwartę wody.

Te nasze dziewczyny mają po dwa brzuchy
jeden na kartofle, drugi na znajduchy.

Widać to ci widać, która panna daje
bo jej lewa noga od prawej odstaje.

Oj cieszą się wszyscy, że jej piersi rosną
tyłek zaokrągla, będzie dawać wiosną.

Czemu nie śpiewacie, przecież was tu wielu
czyście na pogrzebie, czyśta na weselu.

Starszy drużba to jest nad całe wesele
starsza druhna przy nim jak majowe ciele.

To by było na tyle w temacie piosenek weselnych i tematów z nimi powiązanych, jeśli czegoś Ci tu brakuje koniecznie daj mi znać. Jeśli ten materiał był, choć odrobinę przydatny, proszę polub lub udostępnij:-). Jeśli chcesz zobaczyć listę najpopularniejszych piosenek odwiedź tę stronę.

Reply