Piosenki weselne wymagane na każdej zabawie.

Niezbędne piosenki weselne na waszym weselu.

Jakie piosenki weselne wybrać na wesele?Lista piosenek weselnych może być długa, jest ona także bardzo uzależniona od charakterów i upodobań Państwa młodych, jest jednak zbiór piosenek który powinien, a wręcz musi pojawić się na każdym weselu. Możecie zapytać dlaczego, bo choć młodzi mają swoje upodobania muzyczne, to jednak jako dobrzy gospodarze muszą zadbać także i o swoich gości.

Przekrój gości na typowym polskim weselu jest mamy osoby w każdym wieku – od tych najmłodszych – dzieci waszych przyjaciół, wasze młodsze rodzeństwo czy kuzynostwo, aż po tych najstarszych – Twoja babcia, dziadek czy leciwy stryj. Dlatego też muzyka musi być dopasowana do wszystkich, tak by na długo po uroczystości mogli wrócić pamięcią i przypomnieć sobie wspaniałe chwile spędzone na waszym weselu.

Listę naszą możemy rozpocząć od wyboru kilku piosenek wolnych i tu, raczej bez niespodzianek na pierwszym miejscu znajdzie się piosenka Seweryna Krajewskiego – Wielka Miłość, jest to piosenka niewątpliwie piękna, często także wybierana jako piosenka na pierwszy taniec (sprawdź naszą listę piosenek na pierwszy taniec), jest to piosenka ponadczasowa, przy której bez wątpienia każdy z twoich gości będzie się dobrze bawił. Następną wolną piosenką może być klasyk w wykonaniu Kancelarii – Zabiorę cię właśnie tam, ta piękna ballada to dzieło unikalne, bez względu na wiek, każda para z radością rozmarzy się w swoich ramionach bujając się w rytm „Zabiorę cię właśnie tam, gdzie szczęścia słodki smak …”. Numer trzeci na liście niezbędnych wolnych piosenek weselnych należy do pani Anny Jantar z piosenką Moje jedyne marzenie (tytuł tego dzieła często mylony jest z „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”), piosenki tej chyba nikomu nie trzeba przedstawiać, jest ona doskonałą metaforą dla ślubnej pary – przetańczyć z tobą chcę całą noc – to z tobą mój drogi panie młody chcę spędzić całe życie i przy tobie chcę się zestarzeć, tego życzymy wszystkim nowożeńcom odwiedzającym nasz portal. Te trzy piosenki to absolutne minimum, choć pominęliśmy tutaj wiele szlagierów, utworów takich jak Zawsze tam gdzie ty, czy wiele innych – zachęcamy jednak do zapoznania się z naszą top listą wolnych piosenek weselnych po więcej propozycji.

Zobacz teraz:  Jak kochasz to poczekasz

Skoro wytypowaliśmy już 3 piosenki wolne, to teraz pora na wybranie szybkich piosenek na Wasze wesele. Gości weselnych trzeba porządnie rozruszać, tak by nie zasypiali i w wielu przypadkach lekko otrzeźwieli. Do tego na pewno niezastąpiona będzie Maryla Rodowicz i jej ponadczasowe „Hej Sokoły”. Czy już możecie wyobrazić sobie swojego wuja z ciotką tańczących pod ramię i z zaciśniętą pięścią krzyczących jedno przez drugiego „Hej-Hej”?, na pewno dlatego też piosenka ta wędruje na szczyt listy. Kolejnym zarówno energicznym

Na weselu nie powinno zabraknąć także piosenek zagranicznych, szczególnie teraz w dobie globalizacji gdy coraz częstszymi gośćmi na polskich weselach są nasi zagraniczni przyjaciele – czy to z pracy, czy członkowie rodzinny pana lub pani młodej. Najsławniejszym chyba filmem tanecznym jest Dirty Dancing – dlatego też nie można wyobrazić sobie wesela bez piosenki „Time of my life” która zapisała się w naszej pamięci właśnie dzięki temu filmowi. Kolejną piosenką bez której ciężko wyobrazić sobie wesele jest „I will always love you” w wykonaniu Whitney Houston, ta przepiękna piosenka idealnie wpisuje się w całą koncepcję zaślubin – będę cię kochał na zawsze, bez względu na wszystko. Jest jeszcze wiele zagranicznych piosenek weselnych, które można wybrać, jednak jako nasz trzeci wybór zaproponujemy Micheal’a Buble – Sway, ta piosenka to utwór bardzo energiczny pyzatym przesycony pasją i uczuciem, doskonale spiszę się na zabawie weselnej gdzie młoda para będzie energicznie tańczyć zatopiona w swoich ramionach w rytm „Dance with me make me swet…”.

Jeśli polskie wesele to nie można zapomnieć o polskiej muzyce z lat 90tych, popularnym disco polo, choć dla wielu muzyka ta może wydać się infantylna i mało ambitna, to chyba nikt nie zaprzeczy, że na weselu muzyka disco polo, sprawdza się w 100%. No a jeśli mowa o disco polo to chyba nie można zapomnieć o znanym utworze „Jesteś Szalona” autorstwa zespołu Boys, który chyba najlepiej opisuje każdą pannę młodą J. Kolejnym szlagierem na polskich weselach bez wątpienia jest „Żono Moja”, ten utwór z kolei da okazje by się wykazać wokalnie dla pana młodego –„Żono moja, serce moje nie ma takich jak my dwoje”, któż inny jak nie młody mógłby to zaśpiewać w dniu waszego ślubu. Te piosenki, dość energiczne na pewno rozbudzą gości weselnych, jednak jeśli chcemy ich nieco uspokoić i zmusić do spokojnego przytulańca z pomocą przyjdzie „Biały miś” . To spojona i romantyczna piosenka która z pewnością  ukołysze was w rytm waszej miłości.

Zobacz teraz:  Piosenka na pierwszy taniec - Say you love me

Podsumowując zebraliśmy dla Was te piosenki które według nas na pewno sprawdzą się na każdym weselu, będą uniwersalne i nie za nadto ordynarne. Należy pamiętać, że na weselu należy dopasować się do gustów większości, tak by dla każdego było to wspaniałe przeżycie. Zaprezentowane 12 utworów to tylko mała część z piosenek weselnych które musicie wybrać na swoje wesele , jeśli chcesz wiedzieć dokładnie ile piosenek trzeba wybrać na Wasze wesele – odwiedź nasz wpis pod tytułem: Ile piosenek na wesele?. Stworzyliśmy dla ciebie także kalkulator piosenek weselnych, dzięki któremu dokładnie określisz ile piosenek musisz przygotować na swoje wesele.

Jeśli chcesz więcej propozycji, zapraszamy do zapoznania się z naszymi top listami piosenek weselnych. Znajdziecie tam wiele propozycji, a także będziesz mogli zagłosować na wasze ulubione utwory. Zapraszamy do komentowania i dodania swojej opinii jakie są Wasze ulubione piosenki weselne?

Reply