Przygotowania weselne

Przygotowania weselne wiążą się zarówno z podekscytowaniem, jak i napięciem. Wtedy to bowiem w jednym czasie pamiętać musimy o wielu niezwykle istotnych kwestiach. By żadnej z nich nie pominąć, warto przygotować stosowną listę, a obowiązki rozdzielić między najbliżych.

Przygotowania warto rozpocząć od wyboru sali weselnej – tą bowiem często rezerwować należy nawet na dwa lata przed uroczystością. Wesele przeważnie odbywa się w miejscowości panny młodej, lecz nie jest to regułą. Jeżeli chodzi o jedzenie, wiele sal oferuje swoje wyżywienie, skorzystać możemy jednak również z licznych ofert firm cateringowych. Wystrój sali warto powierzyć profesjonalnym dekoratorom, którzy nadadzą jej niepowtarzalny charakter.

Jeżeli chodzi o rezerwację terminu to zależy on od kościoła – w niektórych zarezerwować trzeba go nawet rok w cześniej, w innych wystarczy kilka miesięcy. Niezbędne są również nauki przedmałżeńskie – zazwyczaj trwają one około dwóch miesięcy i odbywają się cyklicznie kilka razy do roku. Istnieje również możliwość wzięcia udział w kursach weekendowych.

Równie ważna jest lista gości. Zastanówmy się jak dużą część naszej rodziny i przyjaciół chcemy zaprosić. Uwzględnijmy także ile spośród nich będzie osób przyjezdnych – im bowiem zapewnić będzie trzeba nocleg – u rodziny bądź też w hotelu.

Zobacz teraz:  Organizacja wesela – o czym warto pamiętać?

Kilka miesięcy wcześniej (czasami nawet rok) podjąć należy decyzję o oprawie muzycznej. Warto porównać tutaj ofertę kilku zespołów czy DJ’ów, sprawdzić opinię na ich temat w internecie, posłuchać ich dem. Równie ważna jest dokumentacja wesela – zdecydujmy się, czy wolimy, by nasze wesele uwiecznił jedynie fotograf, czy chcemy mieć także profesjonalny film z tego wydarzenia, o który zadba kamerzysta.

Odpowiednio wcześniej należy wybrać także suknię ślubną – nierzadko wymaga ona kilkukrotnych przymiarek i poprawek. Równie ważne są ślubne obrączki – tradycyjne złote, srebrne, a może wykonane z coraz popularniejszego białego złota? Decyzja należy wyłącznie do nas. Nie zapomnijmy również o zaproszeniach – skorzystać możemy z gotowych wzorów, ofert firm, która dopasuje je do naszych indywidualnych potrzeb lub też wykonać je samodzielnie.

Pamiętajmy,  że wesele to jeden z najważniejszych dni w naszym życiu. Trudno zadowolić każdą osobę, z pewnością pojawią się również drobne wpadki, lecz nie należy się nimi przejmować, a jedynie oddać zabawie po żmudnych, kilkumiesięcznych przygotowaniach.

Reply